Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie: znamy kandydatów PiS do Senatu

Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydatów na senatorów w województwie podlaskim - potwierdził kierujący partią w regionie Krzysztof Jurgiel. Jest niespodzianka. W okręgu białostockim obejmującym stolicę Podlasia oraz powiaty białostocki i sokólski, z listy Prawa i Sprawiedliwości startować będzie Marek Zagórski, który reprezentował okręg białostocki w sejmie IV kadencji.

W wyborach w 2001 jako działacz Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego startował z listy Platformy Obywatelskiej. Po wyborach nie wszedł jednak do klubu parlamentarnego PO, ale został członkiem koła poselskiego SKL.

Od 2004 był posłem niezrzeszonym. W kolejnych wyborach już nie startował. Po roku powrócił na scenę polityczną - w 2006 roku z rekomendacji Samoobrony został wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Zastępował ministra Andrzeja Leppera.

Teraz - zawodowo - jest prezesem Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, politycznie - prezesem SKL-u. Marek Zagórski potwierdził informację o kandydowaniu (na mocy porozumienia Prawa i Sprawiedliwości i SKL-u o współpracy w wyborach do Senatu).

O reelekcję w Podlaskiem powalczą obecni senatorowie PiS: Jan Dobrzyński i Bohdan Paszkowski. Paszkowski walczyć będzie o głosy wyborców w okręgu nr 59, to powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz Łomża i Suwałki.

Dobrzyński zabiegać będzie o głosy w rejonie Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Wysokiego Mazowieckiego. Jego kontrkandydatem będzie Włodzimierz Cimoszewicz, którego nieformalnie popiera także Platforma Obywatelska.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę