Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podlaskie spółdzielnie mleczarskie w czołówce

Dwie spółdzielnie mleczarskie z województwa podlaskiego usytuowały się wpierwszej trójce w rankingu zakładów tej branży za 2003 rok sporządzonym przez dwutygodnik Agro Trendy. Tuż za wywodzącym się z Francji międzynarodowym koncernem Danone w zestawieniu 54 firm z całej Polski uplasował się grajewski "Mlekpol", trzecie miejsce zajęła wysokomazowiecka "Mlekovita". O liczbie zdobytych punktów decydowało kilka czynników: m.in. przychody ze sprzedaży, zyski firmy i intensywność inwestycji. Podlaskie spółdzielnie były także liderami w poszczególnych kategoriach- "Mlekpol" skupując 595 mln litrów mleka zajął pierwsze miejsce w Polsce pod tym względem, "Mlekovita" osiągając ponad 36 procent przychodów ze sprzedaży za granicą zyskała tytuł największego eksportera w branży mleczarskiej.


Obie spółdzielnie mleczarskie z Podlasia to już właściwie holdingi mleczarskie; "Mlekpol" skupia pod swą marką siedem zakładów w północno- wszchodniej Polsce, "Mlekovita" aż jedenaście rozsianych w całej Polsce.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę