Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Warszawska szkoła jazdy oferuje intensywny kurs. I „egzamin w Łomży w cenie”

Zamiast leżeć na plaży przez dwa tygodnie wczasów, uczą się jak zdać egzamin na prawo jazdy. Jedna z warszawskich szkół jazdy organizuje "Wczasy z prawem jazdy". Intensywny kurs trwa 2 tygodnie i kończy się egzaminem w... Łomży.

"To przyjemne z pożytecznym. Przez pierwsze 2 dni kursanci mają zajęcia teoretyczne, od trzeciego dnia rozpoczynają jazdy. Jazdy są rano i popołudniu, a w międzyczasie kursanci trenują grupowo testy, grają w piłkę i ping-ponga. Wszystko kończy się egzaminem państwowym - zdawanym w Łomży" - tłumaczy pracownica szkoły, Joanna Ogonowska.

Jak mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, Mirosław Oliferuk, nie oznacza to, że w Łomży są łatwiejsze egzaminy. Jak mówi - część teoretyczna i praktyczna na placu manewrowym są takie same w całej Polsce. Ale w Łomży nie ma tego, co jest sporym utrudnieniem dla zdających w Warszawie - skomplikowanych skrzyżowań z torowiskami tramwajów. "Oczywiste jest, że łomżyńskie rozwiązania komunikacyjne nie są aż tak trudne jak warszawskie. Statystycznie Łomża rzeczywiście cieszy się jedną z wyższych zdawalności w kraju" - tłumaczy.

W Łomży zdaje 43 procent osób, które przystępują do egzaminu. Jak szacują pracownicy łomżyńskiego WORD zdających spoza dawnego województwa łomżyńskiego było w ubiegłym roku ok 10 tysięcy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę