Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Niedziela w Skansenie

plakat-na-Rocha-2011-WWW.jpg

Muzeum Pólnocno-Mazowieckie w Łomży oraz Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie zapraszają 21 sierpnia 2011 roku, w godzinach: 10.00 – 18.00, do nowogrodzkiego Skansenu na doroczną imprezę folklorystyczną ”NIEDZIELA ŚW. ROCHA”. Na festynie zagrają dwie kapele: Świętokrzyska z Kielc,  oraz - nie mniej słynna - Kurpiowska z Nowogrodu.  Kapela z Kielc ma w swoim składzie akordeon, trabkę, klarnet i bęben, natomiast w repertuarze muzykę ludowo-biesiadną. Wokalistką jest Aleksandra Cieślak. Naszej rodzimej kapeli nie ma potrzeby przedstawiać, gdyż jej łatwo wpadające w ucho utwory są szeroko znane i lubiane. Festyn wzbogacą ponadto pokazy pracy kowala, garncarza i wycinankarek, zaś na straganach pojawi się wielka różnorodność wyrobów sztuki ludowej i rękodzieła: rzeźby, obrazy, zabawki, wycinanki, bursztyny, ceramika, wiklina, obrusy i koronki oraz przysmaki kuchni regionalnej - wiejski chleb, sery, pampuchy i piwo kozicowe. Chętni będą mogli wiąć udział  w tradycyjnych grach i zabawach zręczościowych: biegach w "kurpiach", wspinaniu się na wysoki słup, przybijaniu gontów, rzucaniu grzybkiem kurpiowskim na odległość, itp. Jednym słowem na festynie nie zabraknie atrakcji dla dorosłych oraz dzieci.

Relacja fotograficzna .

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 14 lipca 2011 14:30
Data ostatniej edycji: pt, 26 sierpnia 2011 14:11:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę