Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Muzeum Północno-Mazowieckie zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów

W celu potwierdzenia wysokiego poziomu merytorycznej działalności i znaczenia zbiorów oraz w celu ewidencjonowania muzeów spełniających te warunki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi Państwowy Rejestr Muzeów, zwany dalej „Rejestrem”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzależnia wpis do Rejestru w szczególności od znaczenia posiadanych przez muzeum zbiorów, zespołu wykwalifikowanych pracowników, pomieszczeń i stałego źródła finansowania – zapewniających spełnienie statutowych celów muzeum. Wniosek o wpisanie muzeum do rejestru opiniuje komisja kwalifikacyjna. Członków komisji kwalifikacyjnej, składającej się z dziesięciu osób, powołuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego spośród wybitnych specjalistów z zakresu muzealnictwa i nauk pokrewnych. Z dniem wpisu do Rejestru muzeum jest uprawnione do używania nazwy „muzeum rejestrowane”. Muzeum rejestrowane korzysta ze szczególnej ochrony i pomocy finansowej państwa. Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów.

Grzegorz Gwizdon
pt, 08 lipca 2011 12:06
Data ostatniej edycji: so, 09 lipca 2011 17:19:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę