Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Ligawki, trombity i inne instrumenty pasterskie zagrały w ciechanowieckim Muzeum Wsi

Teodor Niemyjski i Andrzej Klejzerowicz z Ciechanowca zdobyli dwie pierwsze nagrody za grę na ligawkach w 24. Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich, który rozegrany został w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa. Jury przyznało także dwie drugie nagrody - Antoniemu Wojno z Trojanówka i Radosławowi Pełszykowi z Ciechanowca. Trzy trzecie miejsca wśród ligawkarzy zdobyli Krzysztof Skowera z Trojanówka, Paweł Głuchowski z Ciechanowca i Edmundas Szirmulis z Wilna.


Pierwszą nagrodę za grę na bazunie odebrał Wojciech Choszcz z Brodnicy, na trombicie - Bartłomiej Rybka z Koniakowa. Wśród dzieci do lat 16. najlepszym ligawkarzem był według jury Przemysław Wodyński z Łempic, trzy drugie miejsca przyznano Karolinie Klejzerowicz i Izabeli Klejzerowicz z Ciechanowca oraz Arkadiuszowi Ołtarzewskiemu z Wojtkowic; trzy trzecie- Pawłowi Moczulskiemu i Markowi Żero z Ciechanowca oraz Karolowi Rybałtowskiemu z Kozarzy. Nagrodę w kategorii dzieci za grę na bazunie otrzymał Grzegorz Chosz z Brodnicy W sumie jury przesłuchało ponad 90 zawodników w wieku od 4 do 77 lat. Obok debiutujących w konkursie, wziął w nim udział także weteran - Antoni Wojno bierze w nim udział co roku od 1974 roku.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę