Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Martyna Chojnowska laureatką konkursu im. Jana Stypuły

Kilka dni temu odebrała świadectwo maturalne, a już dziś - indeks wymarzonej uczelni. Martyna Chojnowska z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży wygrała tegoroczną edycję konkursu im. dr Jana Stypuły, i poza rekrutacją dostała się na medycynę weterynaryjną w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Jak mówi laureatka - te studia były jej marzeniem, jednak ze względu na wyniki matury, nie odważyła się na złożenie dokumentów do Warszawy, wybierając weterynarię w Olsztynie i Lublinie. "W tym roku konkurs, w którym zwycięzca zostaje przyjęty na studia poza oficjalną rekrutacją, odbywał się już po raz ósmy, zaś poziom prezentowanych prac jest z roku na rok wyższy" - podkreśla przewodnicząca komisji konkursowej, prof. Marta Kupczyńska z SGGW. Jak jednak ostrzega - indeks na wymarzony kierunek to jednak dopiero początek. Niektórzy laureaci z ubiegłych lat nie podołali trudom i musieli zrezygnować ze studiów. Na ogół jednak wykładowcy są z nich zadowoleni. Konkurs "Nagroda dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej" odbywa się od 2004 roku, kiedy to Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie objęła patronat dydaktyczny nad łomżyńską "Wetą". Uczniowie tej szkoły mają szansę na udział także w innych konkursach, w których nagrodą są także indeksy m.in. na Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę