Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrowski szpital ma nowego dyrektora. To Bogusław Dębski - były wicemarszałek województwa

Główne zdjęcie
Bogusław Dębski

Były wicemarszałek, odpowiedzialny w Zarządzie Województwa Podlaskiego za służbę zdrowia Bogusław Dębski został nowym prezesem szpitala powiatowego w Zambrowie. Zarządzać placówką chciało kilka osób, ostatecznie Rada Nadzorcza wybrała Dębskiego. Przeciwko tej kandydaturze występował burmistrz Zambrowa, Kazimierz Dąbrowski. Zarzucał on zambrowskiemu staroście, że konkurs został rozstrzygnięty za biurkiem starosty, a faworyzowany był były wicemarszałek.

Podczas burzliwej sesji Rady Miasta burmistrz zastanawiał się czy miasto dalej powinno być udziałowcem spółki. Jak mówił - skoro wybór prezesa to decyzja polityczna, to dlaczego urząd miasta ma ponosić jej konsekwencje. Podczas tej sesji doszło do ostrej wymiany zdań między burmistrzem, starostą, a także byłym i obecną przewodniczącą rady nadzorczej szpitala.

Nowy prezes szpitala Bogusław Dębski nie chce zdradzać swoich pomysłów na funkcjonowanie placówki, ale przedstawił je Radzie Nadzorczej. Podczas konkursu na stanowisko przedstawiał pomysły na poprawienie sytuacji szpitala, choćby przez pozyskiwanie pieniędzy unijnych na modernizację oraz wprowadzenie budżetowania.

Zambrowski szpital jest spółką samorządową miasta i powiatu, z większością udziałów powiatu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę