Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Stawiski: błędy w podliczaniu głosów dotyczyły 14 spośród 23 kandydatów

Andrzej Kiciński, a nie Jerzy Bielawski zdobył mandat radnego Stawisk podczas samorządowych wyborów w listopadzie ubiegłego roku. Powtórne wybory w obwodzie nr 1 potwierdziły, że komisja wyborcza źle podliczyła wówczas głosy. Błędy znalazły się u 14 spośród 23 kandydatów.

W dziewięciu przypadkach były to niewielkie różnice, nie mające wpływu na wynik wyborczy, jednak Andrzejowi Kicińskiemu komisja nie doliczyła ponad 20 głosów, przez co nie dostał należnego mu mandatu radnego Stawisk.

Ponowne liczenie głosów zarządził sąd po proteście wyborczym. Wygaszono wówczas mandaty wszystkich radnych z tego obwodu. Czworo z nich złoży ponownie ślubowanie na najbliższej sesji. Nowym radnym będzie tylko Andrzej Kiciński.

Jerzy Bielawski, który miał utracić miejsce w radzie, sam wcześniej złożył mandat, chociaż teraz okazało się, że akurat w jego przypadku komisja nie pomyliła się w liczeniu głosów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę