Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Czy niektóre gminy odejdą z Podlasia i przejdą do Mazowsza?

Pomysły na wystąpienie z Podlasia, i przeniesienie się na Mazowsze pojawiły się w zachodnich samorządach naszego województwa. Temat powstał po protestach samorządu Zambrowa na decyzję władz wojewódzkich w sprawie podziału pieniędzy w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, i dotyczy gmin powiatu zambrowskiego. Jako pierwszy kwestię poruszył zastępca wójta gminy Szumowo. Przypomniał on, że w gminie nadal obowiązuje stanowisko rady sprzed kilku lat, w którym samorządowcy z Szumowa jednoznacznie twierdzą, że bardziej czują się związani z Mazowszem i w jego granicach administracyjnych widzą swoje miejsce. "Nie jest to jednak przypadek odosobniony" - twierdzi starosta zambrowski Stanisław Krajewski. Także do powiatu docierają głosy z terenu, że ostatnie działania władz wojewódzkich przepełniają czarę goryczy.


"Tracimy szansę na jakikolwiek rozwój tylko dlatego, że jesteśmy odcięci od wsparcia rozdzielanego na pomocy województwa." Starosta stwierdził, że biorąc pod uwagę opinie jakie napływają do starostwa, podcas grudniowej sesji rady powiatu może pojawić się ten temat secesji.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę