Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Sąd przyznał odszkodowanie byłemu prezydentowi Łomży

Były prezydent Łomży - Jerzy B. - otrzyma 1,5 tys złotych odszkodowania za kilkugodzinne niesłuszne zatrzymanie - tak orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Były prezydent Łomży - Jerzy B. - otrzyma 1,5 tys złotych odszkodowania za kilkugodzinne niesłuszne zatrzymanie - tak orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Prezydent oraz jego zastępca Marcin S. zostali zatrzymani w 2009 roku na potrzeb śledztwa dotyczącego gospodarowania gminnymi nieruchomościami. Usłyszeli wtedy prokuratorskie zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie wciąż trwa. Obaj włodarze wystąpili do sądu o 50 tys. złotych odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie. Kilka miesięcy temu sąd okręgowy przyznał im rację uznając, że w tym przypadku policyjna akcja była nieuprawniona. Przyznał im wtedy odpowiednio półtora tysiąca i dwa tysiące złotych odszkodowania. Od tego wyroku pokrzywdzeni się jednak odwołali, domagając się większych kwot. W przypadku Jerzego B. sąd wydał już prawomocny wyrok utrzymując wcześniejszą kwotę odszkodowania, natomiast w przypadku Marcina S. sprawa została odroczona. W wyborach samorządowych 2010 roku Jerzy B. stracił stanowisko prezydenta Łomży, a w związku z tym i Marcin S. przestał być jego zastępcą.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę