Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Są już oficjalne wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów

Lepiej niż ich rówieśnicy sprzed roku czytają, gorzej natomiast radzą sobie z wykorzystywaniem wiedzy w praktyce - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów w województwie podlaskim. 25,7 punktu na 40 możliwych - to średni wynik sprawdzianu, który prawie 12 tys. szóstoklasistów w województwie podlaskim pisało 5 kwietnia. To nieco lepiej niż wynosi średnia krajowa, tym bardziej, że największa grupa uczniów uzyskała ze sprawdzianu nawet 30 punktów.

Z analizy sprawdzianu wynika, że szóstoklasiści w naszym województwie mieli trudności z przetwarzaniem i porównywaniem danych zawartych w tabeli, pisaniem zaproszenia i poprawnym opisaniem znaczka pocztowego.

Zaskakującym wnioskiem może być także fakt, że niewielkie są różnice umiejętności wśród szóstoklasistów w szkołach wiejskich i tych z miast do 20 tys. mieszkańców- ich średnie wyniki były niemal takie same.

Najlepsze wyniki zdobyli uczniowie ze szkół miejskich (Białystok- 27,7 pkt.; Łomża- 27,4; Suwałki- 26,6), najniższe w powiatach sejneńskim (23,5 pkt.) oraz łomżyńskim (23,6).

Miłą niespodziankę sprawili uczniowie z powiatu augustowskiego - ze średnim wynikiem 26,1 punktu okazali się nie tylko najlepsi w województwie, ale o półtora punktu poprawili średni wynik swoich kolegów sprzed roku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę