Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

25-latek z Łomży w szajce handlarzy narkotyków

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Białostoccy policjanci przejęli blisko 3 kilogramy narkotyków. Wśród zatrzymali 7 mężczyzn jest także 25-latek z Łomży. Mężczyzna wraz z o dwa lata starszym kolegą ze Szczytna przewozili w samochodzie pół kilograma narkotyków. Od ich zatrzymania zaczęła się policyjna akcja – mówi podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

Do zatrzymania samochodu którym podróżowali 25-latek z Łomży i jego 27-letni towarzysz ze Szczytna doszło w minioną środę wieczorem. Wówczas funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miejscowości Kolonia Porosły na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli audi. Z ustaleń policjantów wynikało bowiem, że autem mogą być przewożone narkotyki. Okazało się, że podejrzenia były uzasadnione. Wewnątrz pojazdu, funkcjonariusze odnaleźli ukryty pakunek, w którym było blisko 0,5 kilograma białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. W ramach realizowanych w tej sprawie działań jeszcze tego samego dnia policjanci wkroczyli do jednego z białostockich mieszkań. Właśnie w nim zatrzymali 25-letniego mężczyznę i odnaleźli kolejną partię narkotyków. Tym razem było to prawie 1,5 kg amfetaminy. Rankiem następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne narkotyki kolejni czterej mężczyźni w wieku od 23 do 29-lat. Trzech z nich zatrzymano w Białymstoku czwartego zaś w podbiałostockich Kudryczach. W ich przeszukanych mieszkaniach i pojazdach policjanci zabezpieczyli około 800 gr amfetaminy, blisko 80 gr. marihuany i prawie 170 tabletek extazy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i handlu takimi środkami. W piątek czterech, a w sobotę kolejnych trzech zatrzymanych zostało doprowadzonych do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował, o tymczasowym ich aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzą w tej sprawie postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok Południe ustalają skąd pochodziły narkotyki i kto miał być ich odbiorcą. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę