Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd wygasił 5 mandatów radnych miasta i gminy w Stawiskach

Sąd okręgowy w Łomży prawomocnym orzeczeniem wygasił 5 mandatów radnych miasta i gminy w Stawiskach. Do czasu powtórki wyborów w jednym z obwodów rada funkcjonować będzie w składzie 10-osobowym.

Decyzja sądu to efekt zakończenia sprawy protestu wyborczego. Tuż po listopadowych wyborach samorządowych, członkowie jednego z komitetów wyborczych zakwestionowali ogłoszone oficjalnie wyniki. Ich zdaniem komisja pracowała zbyt szybko, aby rzetelnie policzyć oddane głosy. Przypuszczenia potwierdził sąd, który po ponownym przeliczeniu głosów wydał orzeczenie o konieczności powtórzenia wyborów w obwodzie nr 1.

Sprawy w obu instancjach trwały do tej pory i dopiero prawomocne orzeczenie sadu apelacyjnego w Białymstoku dało podstawę do zakończenia tej sprawy. Będzie to przeprowadzenie ponownych wyborów. W tym w obwodzie, w którym zakwestionowano wyniki, ograniczy się jednak do ponownego przeliczenia przez komisję głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

I chociaż wątpliwości dotyczyły właściwie tylko jednego radnego, który zresztą sam już zrzekł się mandatu, zgodnie z ordynacją trzeba było wygasić wszystkie mandaty zdobyte w tym obwodzie.

Termin powtórzonych wyborów wyznaczy wojewoda podlaskich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę