Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Gaude Mater Polonia...

„W całej Ojczyźnie brzmi hymn dziękczynienia Gaude Mater Polonia. Duma i wielka radość wypełnia serca Polaków na całym świecie, bo papież Benedykt XVI ogłosił błogosławionym Jana Pawła II” - mówił biskup Tadeusz Bronakowski, który w niedzielę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przewodniczył Mszy świętej w której łomżanie dziękowali Bogu za papieża-Polaka i przez Niego prosili o boże łaski. Niedziela Miłosierdzia Bożego to także dzień patronalny Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

„Jan Paweł II Wielki”, „duchowy przywódca narodu polskiego”, „papież Bożego Miłosierdzia” - m.in. tak nazywany był Jan Paweł II. W wygłoszonej w łomżyńskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego homilii biskup Tadeusz Bronakowski w sposób szczególny nawiązywał do tego ostatniego określenia.
- Jan Paweł II przez cale życie zgłębiał tajemnice Bożego Miłosierdzia aby stać się jej orędownikiem i apostołem – mówi biskup podkreślając, że to papież Jan Paweł II ustanowił święto Bożego Miłosierdzia i dokonał aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.  - Jan Paweł II był wiernym uczniem świętej siostry Faustyny – dodawał biskup Bronakowski.
Biskup mówił także, że niedzielna uroczystość beatyfikacyjna to również wołanie o naszą świętość. - Świętość nie jest ideałem lub nadzwyczajną nagrodą zarezerwowaną dla nielicznych. Nie jest trudną do zdobycia.(...) Każdy z nas jest od momentu chrztu świętego wezwany do świętości – podkreślał biskup dodając, że to od nas zależy „czy będziemy pielęgnować odwagę bycia świętymi”. 
Na zakończenie homilii nawiązując do słów Habemus Papam wypowiedzianych 16 października 1978 r. po wyborze kardynała Karola Wojtyły na papieża biskup mówił: „dziś możemy powiedzieć więcej. Mamy błogosławionego papieża. Zachowujmy w sercu jego słowa i nauki. Módlmy się do niego jak najczęściej”.

Podczas eucharystii odnowiony był także akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, a po zakończonej Mszy świętej, zaniesiono światło nadziei i Miłosierdzia Bożego do znajdującego się obok Sanktuarium Ołtarza Papieskiego, przy którym Eucharystię 4 czerwca 1991 roku sprawował Jan Paweł II. Tu też podziękowano Bogu za Błogosławionego Papieża Jana Pawła II i przez Jego orędownictwo powierzano Bogu prośby.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę