Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: policjanci apelują - nie blokujmy skrzyżowań na Alei Legionów

"W związku z trwającą przebudową Al. Legionów tworzą się na niej korki, a kierowcy wjeżdżają na skrzyżowania chociaż nie mają możliwości z nich zjechać" - mówi zastępca naczelnika łomżyńskiej drogówki, Sławomir Runo. Do takich sytuacji dochodzi na skrzyżowaniach Alei z ul Sikorskiego, Al. Piłsudskiego i ul Poznańską. "Zdarza się, że dochodzi do totalnego zablokowania tych skrzyżowań. Przepisy prawa o ruchu drogowym zabraniają wjazdu na skrzyżowanie, jeśli na nim lub bezpośrednio za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Ma to zastosowanie również wtedy, kiedy dla danego kierunku ruchu jest sygnał zielony" - tłumaczy Sławomir Runo.

Blokowanie skrzyżowań wprowadza też w błąd system, który steruje ruchem i sygnalizacją świetlną. Kiedy w Alei Legionów wytwarza się zator, ruszyć nie mogą także samochody czekające na wyjazd z dróg podporządkowanych. "Czujki na sygnalizatorach wychwytują wzmożony ruch na tym odcinku jezdni, i nie otwierają ruchu dla kierunku poprzecznego. Dochodzi do zablokowania skrzyżowań i połowy miasta" - wyjaśnia Sławomir Runo.

Warto pamiętać, że wjechanie na skrzyżowanie, jeżeli nie ma możliwości kontynuowania jazdy nie tylko powoduje powstawanie korków. Może oznaczać także mandat w wysokości 300 złotych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę