Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: specjalne pojemniki na elektrośmieci

Nie wyrzucajmy starych monitorów komputerowych czy sprzętu AGD do śmietników - radzą pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Utrudnia to odzyskiwanie surowców wtórnych i dodatkowo zanieczyszcza środowisko.

Taki sprzęt można wyrzucić do specjalnych pojemników, które stoją w siedzibie MPGKiM, przy ul. Akademickiej 22 - informuje jego dyrektor, Arkadiusz Kułaga.

"Wyrzucanie elektorśmieci do specjalnych pojemników to jak segregowanie odpadów na makulaturę, szkło i plastik" - przekonuje Kułaga. Dzięki temu łatwiej poddawać takie odpady recyclingowi. A części zawierające metale ciężkie są odpowiednio składowane i nie zanieczyszczają środowiska.

MPGKiM w Łomży prowadzi także akcje zbierania elektrośmieci. Specjalne pojemniki stoją wtedy np. w pobliżu większych sklepów. Podczas ostatniej takiej akcji trafiło do nich ponad 2100 kilogramów elektrośmieci.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę