Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wystawa fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010

Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na otwarcie wystawy „BZ WBK Press Foto 2010”, Wernisaż wystawy w dniu 28. 04.2011 roku o godzinie 17 w budynku muzeum przy ul. Dwornej 22c w Łomży.

 

BZ WBK Press Foto to konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". Na ostatnią, już szóstą edycję konkursu, aż 368 autorów przesłało do oceny niemal 7 000 zdjęć, które walczyły o tytuł prasowego Zdjęcia Roku. Nadesłane prace oceniało jury składające się z fotoedytorów związanych z największymi polskimi tytułami. W jego skład weszli: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej”, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Wojciech Franus z „National Geographic” oraz Maciej Kosycarz z „Kosycarz Foto Press KFP”, co może świadczyć o poziomie konkursu. Nagrodę w kategorii Portret otrzymali krakowscy reporterzy – Aleksander Bochenek z agencji Babek Images oraz Adam Golec z krakowskiej redakcji Gazety Wyborczej. Rozdanie nagród odbyło się 17 czerwca w Galerii Zachęta w Warszawie. Wszystkie nagrodzone zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże i fotokasty są dostępne na stronie konkursu – www.bzwbkpressfoto.pl

Wystawa pokonkursowa obejmuje 33 plansze pokazujące zwycięskie prace. Ekspozycja jest prezentowana w najznamienitszych ośrodkach kulturalnych (m.in. Galeria Zachęta, Zamek Książąt Pomorskich) i akademickich (m.in. Politechnika Gdańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), w całym kraju, spotykając się we wszystkich goszczących ją lokalizacjach z dużym zainteresowaniem. Prezentowane prace są doskonałą okazją do poznania i próby zrozumienia fotografii prasowej na najwyższym poziomie, zdjęć które potrafią powiedzieć  więcej, niż niejednokrotnie setki słów.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
śr, 20 kwietnia 2011 15:23
Data ostatniej edycji: so, 30 kwietnia 2011 10:41:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę