Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Komputery dla wiejskich bibliotek

Za pieniądze od twórcy Microsoftu i miliardera Billa Gatesa biblioteki m.in. w Jedwabnej, Piątnicy, Podgórzu i Zbójnej otrzymają komputery. Właśnie ogłoszono wyniki naboru do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Wnioski złożyły w sumie 604 biblioteki z całej Polski, a 512 przeszło pozytywnie weryfikację i ma otrzymać sprzęt komputerowy. Na liście wybranych są cztery biblioteki z powiatu łomżyńskiego, trzy z grajewskiego i dwie z wysokomazowieckiego.

Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Celem Programu jest wzmocnienie roli informacyjnej i społecznej publicznych bibliotek gminnych położonych we wszystkich gminach wiejskich, wszystkich gminach miejsko – wiejskich i w tych małych miastach, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. mieszkańców. Organizatorzy projektu chcą  poprzez dostarczenie do bibliotek nowoczesnych komputerów zaktywizować i zintegrować społeczności lokalne wokół bibliotek, jako centrów animacji życia społecznego i kulturalnego, a także m.in. upowszechnić dostęp do nowoczesnych technologii komunikacyjnych.

Oto lista bibliotek z regionu, których wnioski pozytywnie przeszły weryfikację:
Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnej
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jedwabne
Biblioteka Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu
Biblioteka Publiczna Gminy Piątnica
Biblioteka Miejska w Szczuczynie
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo zs w Rudzie
Biblioteka Samorządowa w Radziłowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu
Biblioteka Publiczna Gminy Klukowo


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę