Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Jutro wyjadą Scanie

W czwartek po południ na trasy linii nr 8 i 10 wyjadą pierwsze nowe autobusy Scania – zapowiada Bogusław Szczech, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. - Pewnie będzie ich około 10 – dodaje, podkreślając że autobusy odbierane przez specjalną komisje właśnie są rejestrowane i ubezpieczane.

Zamówienie na dostawę nowych autobusów komunikacji miejskiej w listopadzie ubiegłym roku złożył ówczesny prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Za 22. fabrycznie nowe, niskopodłogowe Scanie i doposażenie 15 naszych „starych” Volvo, zapłacimy niemal równe 24 mln 300 tys zł. Połowa tej kwoty będzie pochodziła z środków unijnych.
- Nasze autobusy Jeżdżą w Paryżu, Sztokholmie..., a teraz będą jeździły także w Łomży – mówił wówczas Maciej Sylwanowicz przedstawiciel szwedzkiego koncernu Scania, dodając, że autobusy „w Paryżu są troszkę mniej nowoczesne”.
Autobusy są nowe, ekonomiczne i ciche. Mają także rozbudowany system monitoringu nie tylko wewnątrz pojazdu, ale także na zewnątrz, głosowy system informacji pasażerskiej i system powiadamiania alarmowego gdy np. dochodzi do napadu na kierowcę. Każdy z nich maksymalnie może zabrać około stu pasażerów.

Dziś do Łomży dojechały już niemal wszystkie zakupione autobusy. W piątek przed południem na Starym Rynku ma odbyć się uroczystość ich oficjalnego przekazania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę