Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Złoto i srebro Akademickich Mistrzostw Polski dla łomżyńskiego klubu

Główne zdjęcie
Michał Bernardelli

Dwoje zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża stanęło na najwyższych podiach Akademickich Mistrzostwach Polski w przełajach, które rozegrano w Łodzi. Wśród mężczyzn na dystansie 4,5 km najlepszy, po raz trzeci z rządu, okazał się Michał Bernardelli, który od roku biega w barwach „Prefbetu”. Wśród kobiet na dystansie 6 km drugie miejsce zdobyła Joanna Tekień właśnie pozyskana zawodniczka klubu.

Joanna Tekień (Uniwersytet Warszawski) ustąpiła nieznacznie Młodzieżowej Mistrzyni Europy i Akademickiej Mistrzyni Świata w triathlonie Agnieszce Jerzyk.
- Bardzo cieszę się z tego medalu – mówi Joanna Tekień. - Dwa tygodnie temu „podkręciłam” nogę w kostce i nie mogłam trenować na pełnych obrotach. Mimo tej wymuszonej przerwy udało mi się sięgnąć po tytuł akademickiej vice mistrzyni Polski. Teraz z jeszcze większym zapałem biorę się do roboty, aby dobrze przygotować się do sezonu letniego i godnie reprezentować barwy mojego nowego klubu  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

Dr Michał Bernardelli, pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, już trzeci raz z rzędu sięgnął po tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Biegach Przełajowych na dystansie 4.5 km.
- Z roku na rok konkurencja jest mocniejsza i walka o medale naprawdę trudna – przyznaje Michał Bernardelli. - Tym bardziej cieszy zwycięstwo w tak doborowej obsadzie.
Michał Bernardelli zawodnikiem   LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża został przed rokiem, ale podczas pierwszego start w barwach klubu, w kwietniu ubiegłego roku odniósł kontuzję częściowego zerwania ścięgna Achillesa. Po długim leczeniu i rekonwalescencji dopiero w tym roku wraca na biegowe trasy.
- Powrót po kontuzji nie był łatwy, a w reżim treningowy udało mi się wejść dopiero od lutego. Wszystko wskazuje jednak na to, iż przygotowania do sezonu idą w dobrym kierunku - mówi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę