Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rada powiatu łomżyńskiego zmniejszy się o 2 członków

Do 15 radnych zmniejszy się rada powiatu łomżyńskiego. Formalnie powinna składać się ona z 17 osób, jednak jeden z radnych złożył właśnie rezygnację z mandatu, drugi nie objął go oficjalnie od początku tej kadencji.

Roman Wiktorzak złożył rezygnację z mandatu radnego, ponieważ gdyby tego nie zrobił, konsekwencje mogłyby być dla niego poważniejsze - włącznie z utrata pracy. Radny bowiem należy do korpusu służby cywilnej i chociaż prawo zezwala mu na startowanie w wyborach, to po ich wygraniu musi zdecydować, czy chce nadal pracować w dotychczasowym miejscu zatrudnienia, czy być radnym. Łączyć tego nie wolno, a na podjęcie decyzji ustawodawcy dali takiemu radnemu 3 miesiące.

Roman Wiktorzak złożył więc ślubowanie i współdecydował o sprawach powiatu właśnie przez 3 miesiące, a gdy termin dobiegł końca, złożył rezygnację. Teraz jego koledzy muszą tylko to przegłosować i wyznaczyć jego następcę startującego z tej samej listy.

Nieco bardziej skomplikowana jest sprawa Michała Chajewskiego, który jako pracownik służby cywilnej w ogóle nie złożył ślubowania, formalnie więc nie jest radnym. Dopóki nie złoży mandatu albo nie zostanie on wygaszony, rada powiatu łomżyńskiego nie może funkcjonować w pełnym 17-osobowym składzie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę