Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Próbną maturę czas zacząć

Uczniowie trzecich klas ogólniaków i liceów profilowanych rozpoczynają pisanie nowych matur. Teraz to tylko próba, ale zasady egzaminu już nie powinny się zmienić do wiosny, gdy nowa matura, po latach odwlekania wejdzie wreszcie w życie. Próbna matura potrwa dwa tygodnie. Na pierwszy ogień idzie język polski, a więc w ławkach zasiądą wszyscy maturzyści.

Każdy maturzysta przystąpi do trzech próbnych egzaminów: z języka polskiego, obcego i wybranego przez siebie przedmiotu. Może je zdawać na poziomie podstawowym lub zmierzyć się z rozszerzonym. Każdy z uczniów dostanie test w zafoliowanej kopercie. Dla uczniów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego przygotowała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Próbna matura tym się różni od tej prawdziwej, że teraz prace uczniów będzie sprawdzał nauczyciel, który w danej klasie uczy, podczas gdy wiosną prace będą zakodowane, a sprawdzaniem zajmą się specjalnie przeszkoleni egzaminatorzy.

Matura próbna to generalny test dla uczniów, szkół i systemu edukacji. Po tych egzaminach okaże się, który z tych trzech składników jest do niej przygotowany najgorzej. Przypomnijmy, że w pilotażowym egzaminie maturalnym, przeprowadzonym przed kilkoma tygodniami przez łomżyńską OKE w jednym z powiatów województwa, język polski oblało ok. 60% maturzystów.

Termin egzaminu
22.XI - Język polski
23.XI - Język angielski
24.XI - Język niemiecki
25.XI - Język rosyjski, Język włoski, Język portugalski, Język hiszpański
26.XI - Język francuski
29.XI - Biologia, Wiedza o tańcu
30.XI - Chemia, Historia muzyki, Wiedza o społeczeństwie
1.XII - Geografia, Język łaciński i kultura antyczna
2.XII - Fizyka i astronomia, Historia sztuki
3.XII - Historia, Informatyka
6.XII - Matematyka

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę