Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Marsz dla nienarodzonych

Wieczorem ulicami Łomży przejdzie Marsz Życia. To marsz, który ma zamanifestować wolę ochrony życia od jego pierwszych momentów istnienia. Marsz wyjdzie z kościoła Bożego Ciała i skieruje się do Katedry Łomżyńskiej, gdzie na jego zakończenie zostaną złożone przyrzeczenia duchowej adopcji oraz odśpiewany Apel Jasnogórski. Dziś w kościele obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.

Adopcja duchowa to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża - 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Łomżyńskie uroczystości rozpoczną się o godzinie 18.00 w kościele Bożego Ciała. Sprawowanej wówczas Mszy świętej przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski. Po niej wyruszy łomżyński Marsz Życia, czyli Droga Krzyżowa w intencji nienarodzonych. Marsz, w którym wierni mają nieść świece i lampiony, przejdzie ulicami Łomży do Katedry, czyli do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, gdzie odbędzie się obrzęd przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a na zakończenie odśpiewany będzie Apel Jasnogórski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę