Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Efekty wirchury

Główne zdjęcie
Strażacy zabezpieczają dach kamienicy przy ul. Giełczyńskiej w Łomży.

Około stu miejscowości z okolicach Łomży nie ma prądu. To efekt wichury, która przeszła nad regionem, i pozrywała linie energetyczne. Usuwanie awarii i naprawa linii potrwa cały dzisiejszy dzień, i najprawdopodobniej będzie trwała też jutro. Energetycy ciągle bowiem notują nowe awarie spowodowane najczęściej spadającymi na linie gałęziami.


(podsumowanie na czwartek godz. 20.00)

I. Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa w Białymstoku poinformowało o zdarzeniach spowodowanych silnymi wiatrami:
W dniu 18.11.2004 r. ogółem odnotowano 163 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami, w tym:
148 – powalone pojedyncze drzewa i konary na jezdni,
13 – zerwane elementy poszycia dachów,
1 – przewrócona wiata na samochód osobowy,
1 – uszkodzona trafostacja, w wyniku uszkodzenia doszło do pożaru.
2 – osoby ranne

Charakterystyczne zdarzenia:
1. W Białymstoku przy ul. Ryskiej z budynku został zerwany fragment blaszanego poszycia o powierzchni ok. 100 m2. Blaszane elementy spadając na ulicę uszkodziły zaparkowane 3 samochody osobowe.
2. W miejscowości Golakowa Szyja, powiat Hajnówka zostało powalone drzewo
na drewniany budynek mieszkalny o wymiarach 10x6. Uszkodzeniu uległa 1/3 konstrukcji dachu.
3. W miejscowości Kolno przy ul. Kolejowej został zerwany częściowo dach z budynku zakładu krawieckiego Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Hetman S.C. Z budynku ewakuowano 25 pracujących tam osób – nikt nie odniósł obrażeń.
4. W miejscowości Kumelsk UG, powiat Kolno wiatr zerwał część dachu oraz przewrócił dwa szczyty w budynku mieszkalnym. Spadające elementy zraniły 2 osoby (kobieta lat 38 obrażenia głowy, mężczyzna w wieku lat 39 obrażenia głowy oraz kręgosłupa).
5. W powiecie augustowskim na odcinku drogi Augustów - Szczebra doszło do dwóch zdarzeń w komunikacji drogowej spowodowanych spadającymi konarami drzew. W jednym przypadku uszkodzeniu uległa kabina samochodu ciężarowego TIR, w drugim zdarzeniu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – podróżujący pojazdami nie odnieśli obrażeń.

II. Zakład Energetyczny Białystok:
poinformował o zdarzeniach spowodowanych silnymi wiatrami:
1. Uszkodzona 1 linia wysokiego napięcia Augustów – Dąbrowa Białostocka.
2. Uszkodzonych 39 linii średniego napięcia.
3. Brak zasilania w 2235 stacji transformatorowych.

III. Zakład Infrastruktury PKP
1. Zerwana trakcja elektryczna na linii Grajewo – Prostki w godzinach 13.30 - 15.00, przez co wstrzymany był ruch pociągów na trasie Białystok – Ełk.
3. Pociąg osobowy relacji Ełk – Białystok najechał na konary drzew na trasie Osowiec - Mońki, w wyniku, czego uszkodził pantograf oraz sieć trakcyjną. Trasa była zamknięta w godz. 17.10- 20.10. Obecnie ruch odbywa się na bieżąco.

4. Pociąg relacji Warszawa Zach. - Suwałki o godz. 20.12 na trasie Augustów - Las suwalski najechał na powalone drzewa, w wyniku, czego uszkodził lokomotywę. (uszkodzone zgarniacze oraz przewody hamulcowe). Po zamianie lokomotywy pociąg dojechał do stacji końcowej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę