Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Sesja nad marszałkiem...

Na nadzwyczajnej sesji spotkają się dziś radni województwa podlaskiego. O jej zwołanie wnioskowało 8 radnych PiS, którzy są w opozycji w sejmiku. Tematem sesji są zarzuty prokuratorskie jaki usłyszał marszałek Jarosław Dworzański. Sytuacja ta nakłada się na konflikt wewnątrz PO w którym przeciwko marszałkowi występuje sam przewodniczący regionalnych struktur partii.

Przypomnijmy olsztyńscy śledczy w ubiegłym tygodniu postawili marszałkowi Jarosławowi Dworzańskiemu  pięć zarzutów dotyczących m.in. nieprawidłowości przy zatrudnianiu osób w urzędzie marszałkowskim oraz zarzut „przyjęcia obietnicy korzyści osobistej” w związku z konkursem na unijne dotacje dla placówek służby zdrowia. W tym samym śledztwie zarzuty postawiono także czterem innym osobom: Jackowi Piorunkowi, członkowi zarządu województwa Jackowi Piorunkowi, Zbigniewowi Nikitorowiczowi dyrektorowi gabinetu marszałka, Andrzejowi K. odwołanemu kilka dni temu sekretarzowi województwa i Ignacemu J. byłemu wicemarszałkowi.

W proponowanym porządku obrad sesji, która rozpoczyna się o godz. 13., są tylko dwa punkty:
Wyjaśnienie Marszałka Jarosława Dworzańskiego w sprawie zarzutów dotyczących zarządzania Urzędem Marszałkowskim oraz podziałem środków z UE. i sprawy różne.
Nie wiadomo czym sesja się skończy. Politycy PiS mówią, że skoro marszałek i inni podejrzani dla dobra swojej partii PO zawiesiły swoje w niej członkostwo, dla dobra województwa powinny zrezygnować ze stanowisk w samorządzie. Co zaskakujące w podobnym tonie wypowiada się przewodniczący wojewódzkich struktur PO Damian Raczkowski.
- Pan marszałek postąpił honorowo zawieszając swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Oczekuję kolejnych honorowych kroków – mówił wczoraj późnym popołudniem Damian Raczkowski.
Tymczasem już coraz bardziej jawnie przeciwko Damianowi Raczkowskiemu występuje większość członków zarządu  regionalnego PO. Wczoraj miało odbyć się jego posiedzenie, ale na kilka godzin przed spotkaniem Raczkowski przesunął termin na sobotę. Decyzji tej nie zaakceptowała większość członków zarządu, którzy wczoraj się spotkali, ale jedynie podpisali listę obecności i rozeszli się... w przekonaniu, że Raczkowskiego trzeba odwołać.

Jeszcze przed sesją marszałek Dworzański ma  spotkać się „z tymi którzy go na marszałka wybrali”, czyli klubami radnych PO, PSL i SLD. Im pierwszym ma wyjaśniać prokuratorskie zarzuty i od nich chce usłyszeć, czy go dalej popierają. I jak się wydaje takie zapewnienie dostanie.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę