Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Absolwenci uczelni w regionie mają kłopoty ze znalezieniem pracy po studiach

Co ósma osoba bez pracy w naszym regionie to absolwent uczelni. Specjaliści alarmują, że uczelnie wciąż kształcą w oderwaniu od potrzeb rynku pracy.

Pracodawcy oczekują od absolwentów praktycznych umiejętności, a programy studiów są przeładowane teorią. "Liczba osób z dyplomem ukończenia studiów wyższych jako odsetek bezrobotnych będzie się zwiększała" - mówi specjalista od rynku pracy, dr Adam Tomanek.

Jak mówią specjaliści, jedyna szansa dla absolwentów kierunków, na które nie ma zapotrzebowania w gospodarce, to dokształcanie.

W maju poznamy wyniki badania, jakie przeprowadził Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku wśród magistrów ekonomii, administracji i pedagogiki. Dowiemy się, ilu z nich jest bezrobotnych, jak długo szuka się zatrudnienia po tych kierunkach, ilu absolwentów pracuje poniżej kwalifikacji.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę