Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Wojewoda Żywno: zatrudnienie doradcy zięcia jest nieetyczne! A czy legalne? Sprawdzą prawnicy!

- Prawnicy Wojewody sprawdzą czy zatrudnienie zięcia przez Prezydenta Miasta Łomża jest zgodne z prawem – poinformowała Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. Wczoraj, po publikacjach prasowych informujących o zatrudnieniu przez prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego w charakterze doradcy swego zięcia, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zażądał przesłania stosownych wyjaśnień pozwalających na ocenę legalności takich działań. - Niezależnie od oceny prawnej całej sytuacji zdaniem Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno zatrudnienie w charakterze doradcy swojego zięcia jest działaniem nieetycznym - podaje Gadek.

Wojewoda zażądał wyjaśnień od Czerniawskiego na podstawie art. 88 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Wojewoda, podobnie jak my w poniedziałek, ma na uwadze uregulowania art. 26 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, zgodnie z którym małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni w jednostkach samorządowych jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej.
- Prawnicy z Wydziału Nadzoru i Kontroli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego będą sprawdzać, czy w tym przypadku mamy do czynienia z bezpośrednią podległością służbową – podaje rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego dodjąc jednocześnie, że „niezależnie od oceny prawnej całej sytuacji zdaniem Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno zatrudnienie w charakterze doradcy swojego zięcia jest działaniem nieetycznym.”

zobacz:
Brzeziński, Babiel, i zięć Czerniawskiego na etacie doradcy w ratuszu

Wojewoda chyba sprawdzi czy zięć może być doradcą prezydenta Łomży

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę