Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Gminy mogą otrzymać dotację na usuwanie azbestu

Ponad 1660 ton wyrobów azbestowych – przede wszystkim eternitu z dachów - usunęło łącznie 25 gmin z terenu województwa podlaskiego, które w ubiegłym roku specjalnie na ten cel uzyskały dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Wśród nich była także Łomża gdzie w ramach realizowanego programu usunięto 131 ton wyrobów zawierających szkodliwy dla ludzi azbest.

W regionie z dotacji WFOŚiGW skorzystały także m.in. Zambrów (miasto i gmina), a także gminy Wysokie Mazowieckie, Czyżew-Osada, Sokoły, Nowe Piekuty, Radziłów i Wąsosz. W sumie – jak podaje Fundusz na ten cel wydano niemal 650 tys zł, przy czym aż 70% kosztów kwalifikowanych zadania to dotacja którą przydzielono samorządom.      
Dofinansowanie gminnych programów usuwania wyrobów azbestowych będzie realizowane także w tym roku. Zainteresowane gminy już mogą składać wnioski do WFOŚiGW w Białymstoku. Ostateczny termin ich przyjmowania to 31.03.2011 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę