Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dorobił się na lewym handlu odpadami?

Ponad milion złotych wyłudzi ze zwrotów podatku Vat pochodzący z Inowrocławia Marek Ż., który przez kilka lat zajmował się w regionie fikcyjnym handlem odpadami i złomem. Mężczyźnie godzi nawet do 10 lat więzienia. Łomżyńska prokuratura kilka dni temu akta sprawy przesłała do sądu.

Prokuratorzy są tym bardziej pewni zgromadzonych przez siebie dowodów, że potwierdził je w drodze swojej kontroli Urząd Skarbowy w Białymstoku. Z prokuratury wynika, że Marek Ż. rozpoczął swoją działalność w październiku 2005 r. i przestępczą działalność prowadził do stycznia 2008 r. W składanych przez siebie deklaracjach podatkowych Vat uwzględnia faktury wystawiane przez inne firmy. Okazało się jednak, że faktury te były podrobione, a dzięki nim Marek Ż. otrzymywał zwrot podatku. W sumie – według wyliczeń łomżyńskich śledczych – było to ponad 1000000 (słownie: milion) złotych. W śledztwie Marek Ż. do winy się nie przyznawał.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę