Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ogłoszenie upadłości zambrowskiego Zamtexu coraz bliżej

Niezależny tymczasowy nadzorca sądowy oceni, czy sąd będzie mógł ogłosić upadłość zambrowskiego Zamteksu. Wniosek upadłościowy prezes zambrowskiej "Bawełny" złożył z końcem listopada, jednak musiał go, na wniosek sądu, uzupełnić. Sąd gospodarczy w Łomży zanim podejmie decyzję w sprawie ogłoszenia upadłości musi znać jej kondycje finansową - na razie wiadomo tylko, że długi Zamteksu to ponad 32 mln zł.

"Wyznaczony przez sąd nadzorca musi teraz ustalić masę upadłościową i sporządzić projekt spisu wierzytelności firmy" - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski. Dopiero na tej podstawie sąd może ogłosić upadłość Zamteksu.

Przedsiębiorstwo z Zambrowa, które produkuje tkaniny na odzież roboczą i pościel, zatrudnia jeszcze 140 osób - kilkanaście razy mniej niż w latach swojej świetności. I to właśnie załoga nie otrzymująca od kilku miesięcy pełnych wypłat, wymogła na prezesie Krzysztofie Zarębie złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy. To może pozbawić ich pracy, gwarantuje jednak wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Władze spółki cały czas czekają jeszcze także na decyzję Ministerstwa Skarbu, do którego zwróciły się o jej oddłużenie. Czy upadłość Zamteksu może zostać ogłoszona, sąd zadecyduje za około miesiąc.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę