Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

GDOŚ wciąż nie podjęła decyzji ws. lotniska w Sanikach

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska powiedziała "tak", Generalna Dyrekcja jeszcze nie podjęła decyzji - przeciąga się procedura dotycząca budowy regionalnego lotniska w okolicach Tykocina. Sprawa ciągnie się już od kwietnia i nadal trudno jest powiedzieć, kiedy się zakończy. Ponad pół roku temu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pod rygorystycznymi warunkami zezwoliła na budowę lotniska w okolicach wsi Saniki-Sawino i Bagienki. Jednak później, ze względu na skomplikowany charakter, sprawa trafiła do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. To tam napływały liczne odwołania organizacji ekologicznych dotyczących planowanej lokalizacji lotniska.

Przed dwoma miesiącami zebrano już komplet dokumentów, jednak niemal w ostatniej chwili swoje uwagi ponownie złożyły dwie organizacje ekologiczne. Nowe wnioski dowodowe złożył też inwestor, czyli Urząd Marszałkowski - poinformowała rzecznik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Monika Jakubiak i dodała, że nie jest w stanie nawet w przybliżeniu podać termin zakończenia procedury.

Regionalne lotnisko ma kosztować ponad pół miliarda złotych i aby udało się je sfinansować z dotacji unijnych musi powstać do 2015 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę