Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Białe Orliki nie dla nas

Jeszcze w połowie października zapowiadano budowę, także w Łomży, sztucznych lodowisk w ramach pilotażowego programu „Biały Orlik”. Połowę pieniędzy na ich jego zakup, nawet 300 tys zł, może dołożyć Ministerstwo Sportu. Zarząd Województwa Podlaskiego wskazał samorządy rekomendowane do realizacji lodowisk, przy czym Łomża oraz Wasilków zostały wskazane jako lokalizacje priorytetowe, a Choroszcz i Brańsk jako lokalizacje rezerwowe. Okazuje się jednak, że nigdzie tu w tym roku lodowisko nie powstanie.

Bartłomiej Andruk Dyrektor Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku twierdzi, że w terminie wyznaczonym przez ministerstwo nie da się przeprowadzić wszystkich wymaganych prawem procedur aby taką inwestycję jak budowa sztucznego lodowiska zrealizować.
Przypomnijmy „Biały Orlik” to swoiste „zimowe wydanie” niezwykle popularnego rządowego programu „Moje boisko Orlik 2012”. Lodowiska, miały mieć powierzchnię minimum 400m2, tak jak i boiska „Orlik” być ogólnodostępne. Ministerstwo szacowało, że koszt budowy lodowiska powinien oscylować w granicach 600 tys. złotych, i wówczas dotacja ministerialna wynosiłaby  połowę tej kosztów.

Tymczasem okazuje się, że w Łomży tej zimy nie będzie także lodowiska które przez ostatnie lata wspólnie organizował samorząd z firmą Echo Investemt. Developer wynajmował sztuczne lodowisko, a miasto pokrywało koszty jego funkcjonowania. Tej zimy takiej współpracy nie będzie.

***
Program Białe Orliki realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Samorząd województwa podlaskiego wspierając realizację Programu wybrał z terenu naszego województwa 4 miasta które wyraziły chęć budowy takich kompleksów w 2010 roku. Wskazanym jednostkom samorządu terytorialnego wydane zostały przez Ministerstwo promesy umożliwiające rozpoczęcie procedury przetargowej. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego nie jest odpowiedzialny za realizację wspomnianych inwestycji. Sprawne przeprowadzenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i zrealizowanie inwestycji w tym roku zależy tylko i wyłącznie od samorządu lokalnego Miasta Łomża.

Bartłomiej Andruk
Dyrektor Departament Edukacji, Sportu i Turystyki
Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku

 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę