Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Dźwięki instrumentów pasterskich w Ciechanowcu

Ponad stu uczestników wzięło już udział w XXX Konkursie Gry Na Instrumentach Pasterskich, który rozpoczął się w sobotę (4.12) w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa.

Coraz chętniej w konkursowych zmaganiach biorą udział młodzi uczestnicy. W kategorii "dzieci", czyli do 16 roku życia, było tym razem tylko o kilka osób mniej niż uczestników dorosłych. Zdaniem jury konkursu - wśród najmłodszych najlepszymi z 49 uczestników tej kategorii okazali się: Paweł Przewoźnik z Kamieńczyka grający na ligawce, Jan Zawada z Koniakowa, który grał na trombicie i Damian Bystroń z Chmielna (bazun). Najmłodszymi uczestnikami byli: Patryk Ślizak z Ciechanowca i Rafał Radziszewski z Bogusz w gminie Grodzisk - po 4 lata. Najwięcej uczestników konkursu (39) grało na ligawkach. Dwa drugie miejsca przypadły: Kamili Kamińskiej z Ciechanowca i Pawłowi Bondarczukowi z Wieski. Trzecie miejsce zajął Krystian Ołtarzewski z Wojtkowic Starych. W grze na trombitach rywalizowało sześcioro młodych górali z Koniakowa i Krościenka. Jury drugą nagrodę przyznało Adamowi Salamonowi z Krościenka, a trzecią Markowi Sobolowi z Koniakowa. W grze na bazunach, na których grała tylko czwórka Kaszubów, drugie miejsce przyznano Pawłowi Piaskowi, a trzecie - Roksanie Bystroń. Wśród dorosłych pierwsze nagrody zdobyli ex aequo grający na ligawkach: Andrzej Klejzerowicz i Teodor Niemyjski - obaj z Ciechanowca. Andrzejowi Klejzerowiczowi zwycięstwo przyniosła wiązanka melodii własnego pomysłu. W kategorii bazuny jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Grzegorzowi Choszczowi ze Sznurek, a za grę na trombicie Tadeuszowi Ruckiemu z Koniakowa, który został także najwyżej oceniony w rozgrywanej po raz pierwszy kategorii: gra na rogu myśliwskim. Nagrody wszystkim laureatom wręczone zostaną w niedzielę po południu, zaraz po uroczystym otwarciu tegorocznego, jubileuszowego konkursu. Zachęcamy do wysłuchania relacji Adama Dąbrowskiego, który przyglądał i przysłuchiwał się zmaganiom uczestników konkursu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę