Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Uważaj na nowe policyjne Alfy Romeo

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Osiem nowych oznakowanych radiowozów już niedługo pojawi się na drogach województwa podlaskiego. Alfy Romeo 159 wyposażone są w nowej generacji videorejestratory umożliwiające pomiar pojazdów zbliżających się lub oddalających podczas, gdy radiowóz stoi.

Urządzenie, oprócz standardowego nagrywania filmów podczas jazdy, ma możliwość pomiaru prędkości pojazdów zbliżających się i oddalających podczas postoju. Pozwala na to specjalna głowica radarowa połączona z videorejestratorem.
Zakupione przez Komendę Główną Policji Alfy Romeo 159 mają benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra i mocy 200 KM. Aby rozpędzić auto do 100 km/h  motor potrzebuje nieco ponad 7 sekund. Natomiast prędkość maksymalna samochodu to 235 km/h.
W całym kraju pojawi się 120 tego typu radiowozów. Jeszcze w tym roku do podlaskiej policji trafi osiem z nich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę