Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Przedwyborczy piątek: Sawicki, Kaczyński, Pitera

Główne zdjęcie
Prezes PIS Jarosław Kaczyński

Kampania przedwyborcza wchodzi w decydującą fazę. Do wyborów pozostał już tylko tydzień. - Wszyscy do roboty. Bierzcie nawet urlopy bo jest ogromna szansa aby spełniły się marzenia wszystkich środowisk Łomży. A oni marzą o zmianie... W walce o władzę w Łomży komitety partyjne wspierają działacze z pierwszych stron gazet ogólnopolskich. W piątek rano w podłomżyńskiej Piątnicy był Marek Sawicki z PSL, a wieczorem w Łomży Jarosław Kaczyński szef PiS, oraz Julia Pitera z PO.

Marek Sawicki, minister rolnictwa przyjechał by poprzeć kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do rady powiatu łomżyńskiego i sejmiku wojewódzkiego. Apelował aby „wybierać ludzi pracowitych, ludzi rozwiązujących sprawy i pozostawić ten wielki spór, tę wielką kłótnię, z którą mamy od wielu tygodni do czynienia, na boku”.  W wyborach na prezydenta Łomży PSL popiera Piotra Grabaniego.

Jarosław Kaczyński przyjechał by poprzeć Lecha Kołakowskiego, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łomży. Podczas konwencji  zorganizowanej w wypełnionej po brzegi sali dawnego Urzędu Wojewódzkiego, Kaczyński podkreślał, że te wybory samorządowe będą niezwykle ważne dla Łomży, ale także dla Polski. Mówił o dwóch odmiennych koncepcjach rozwojowych prezentowanych przez PiS koncepcji równoważnego rozwoju i przez PO koncentracji bogactwa w kilku miejscach.
- Poza wynikiem wyborczym, będzie to sygnał polityczny wielkiego znaczenia – mówił Kaczyński podkreślając, że „jeśli w Łomży będzie popierany Lech Kołakowski, to będzie popierany PiS i ta koncepcja zrównoważonego rozwoju”.
Kaczyński przedstawił także plan PiS dla samorządów. Podkreślał, że każda gmina powinna mieć swój odmienny od innych plan rozwoju, jako jeden z priorytetów wskazywał bezpieczeństwo, mówił o poprawie obsługi administracyjnej mieszkańców, a także o samorządowej polityce prorodzinnej – „musi być żłobek i przedszkole w każdej gminie”.  Kaczyński przedstawił także nowy pomysł PiS na powołanie w gminach, docelowo wybieranych w wyborach powszechnych,  pełnomocników pacjenta „aby człowiek, który nie ma placów miał się do kogo zwrócić”, oraz pomysł na pobudzenie przez samorządy budownictwa mieszkaniowego „dla  ludzi o przeciętnych dochodach”.

Julia Pitera wzięła odział w konwencji wyborczej lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i poparła Jacka Piorunka, kandydata PO na prezydenta Łomży.  W krótkim wystąpieniu do zebranych w sali restauracji Amadeus kandydatów Platformy i sympatyków partii podkreślała, że Platforma poważnie potraktowała te wybory.
- Idziemy po władzę, po to aby ludziom żyło się lepiej, aby każdy człowiek czuł się potrzebny – mówiła.
Zachęcając do udziału w glosowaniu 21 listopada podkreślała, że „za władzą samorządową stoją wszyscy obywatele” i że „PO dołożyła wszelakich starań aby kandydatami do władzy samorządowej byli najlepsi ludzie”.
- Wyczuwam podświadomie, że nam się w tym mieście wreszcie uda – mówił Jacek Piorunek zachęcając zebranych do większego zaangażowania w kampanię wyborczą. -  Wszyscy do roboty. Bierzcie nawet urlopy bo jest ogromna szansa aby spełniły się marzenia wszystkich środowisk Łomży. A oni marzą o zmianie – mówił.

Foto: Prezes PIS Jarosław Kaczyński
Foto: Kandydaci PIS do powiatu
Foto: Lech Antoni Kołakowski
Foto: Lech Antoni Kołakowski
Foto: Lech Antoni Kołakowski
Foto: Konwencja PIS
Foto: Prezes PIS Jarosław Kaczyński
Foto: Prezes PIS Jarosław Kaczyński
Foto: Konwencja PIS
Foto: Konwencja PIS
Foto: Prezes PIS Jarosław Kaczyński otrzymał od małej dziewczynki swój portret
Foto: Maciej Borysewicz
Foto: Konwencja PO
Foto: Julia Pitera
Foto: Damian Raczkowski
Foto: Konwencja PO
Foto: Jacek Piorunek
Foto: Jacek Piorunek
Foto: Maciej Borysewicz i Jacek Piorunek

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę