Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Stypendium z tytułu podjęcia dalszej nauki przez bezrobotnych

Informuję osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy , że zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia br. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 6 października br. osoby bezrobotne podejmujące dalszą naukę mogą otrzymać stypendium w wysokości 40 % zasiłku wypłacane przez okres 12 miesięcy jeżeli spełniają następujące kryteria :

- nie ukończyli 25 roku życia lub są bez kwalifikacji zawodowych
- podjęli naukę w szkole ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej dla dorosłych albo w szkole wyższej w systemie studiów wieczorowych lub zaocznych
- podjęcie nauki nastąpiło w okresie 6 miesięcy od dnia zarejestrowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy
- dochód bezrobotnego nie przekracza wysokości dochodu na osobę w rodzinie w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej uprawniające do świadczeń pomocy społecznej tj. 316 zł.

Osoby spełniające powyższe kryteria winny zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy w celu uzyskania bliższych informacji i złożenia stosownego wniosku.

PUP Łomża
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę