Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Stary jak nowy

Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia łomżyński stary ratusz, jeden z najciekawszych pod względem historycznym i architektonicznym budynków w mieście, dziś nadaje się już tylko i wyłącznie do remontu. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że po miesiącach opóźnienia jest szansa na to, że wreszcie zostanie wyremontowany. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na jego remont kapitalny z adaptacją na potrzeby urzędu XXI wieku.


Główne planowane roboty przy budynku to m.in.: rozebranie ścian wewnętrznych i klatki schodowej, a następnie wybudowanie nowych; wymiana stropów; wykonanie nowego dachu wraz z przebudową zwieńczenia wieży ratuszowej poprzez nadbudowanie części zakończonej kopułą z iglicą – tak jak było to w XIX wieku, a także wykonanie tzw. iluminacji czyli oświetlenia budynku. Całość prac remontowych ma kosztować około miliona złotych. Prace powinny zacząć się wczesną wiosną.
Dodajmy, że przed kilkoma laty z tego ratusza do nowego wprowadził się prezydent, bo groziło, że sufit spadnie mu na głowę. Po zakończonym remoncie najprawdopodobniej tam wróci.

zobacz: Przetarg nieograniczony na remont kapitalny z adaptacją zabytkowego Ratusza w Łomży

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę