Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: ruszył proces mężczyzny, który nie płacił rolnikom za zwierzęta

Przed Sądem Okręgowym w Łomży ruszył dziś proces przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o to, że blisko stu rolnikom nie zapłacił za skupowane zwierzęta. Jego zobowiązania za odebraną trzodę chlewną przekroczyły pół miliona złotych.

Jak powiedział rzecznik łomżyńskiego sądu sędzia Jan Leszczewski, prokuratura w Złotowie zarzuciła oskarżonemu, że jako właściciel spółki w październiku 2008 roku doprowadził rolników do niekorzystnego rozporządzenia przez nich mieniem, obiecując im zapłatę za odebrane zwierzęta w ciągu 14 dni, a nigdy tego nie zrobił.

Według śledczych, od kilku miesięcy spółka nie miała już płynności finansowej, więc kupując zwierzęta jej właściciel wiedział, że nie będzie w stanie za nie zapłacić. Poszkodowanych jest 96 rolników z kilku województw (m.in. wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego), którzy stracili od jednego do nawet 18 tysięcy złotych.

Po przesłuchaniu świadków, sąd odroczył proces bezterminowo i rozważa, czy nie powołać biegłego do ustalenia sytuacji finansowej spółki, która skupowała od rolników trzodę chlewną. W tym czasie wnioskodawcy, którymi są pokrzywdzeni w tej sprawie, mają wniosek uściślić i przygotować pytania do biegłych.

Spółka skupująca zwierzęta od rolników już nie istnieje. W lutym 2009 roku ogłoszona została jej upadłość. Z materiałów tego postępowania wynika, że spółka już w 2008 roku przynosiła cały czas straty i miała wielu wierzycieli, oraz że jej właściciel ukrywał fakt trudności finansowych firmy.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę