Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Tragiczne wakacje...

42 osoby zabite, 320 rannych – to tragiczny bilans wakacji na drogach województwa podlaskiego. Niestety do tego trzeba doliczyć jeszcze 31 osób, które w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy utopiło się w rzekach, jeziora i stawach na terenie województwa. W okolicach Łomży wyjątkowo czarno wypadł ostatni tydzień lipca. Przypomnijmy w ciągu jednej soboty w okolicach Łomży zginęły cztery osoby, a w ciągu tygodnia aż siedem.

Jak podaje podkom. Kamil Tomaszczuk z KWP w Białymstoku w wakacje na terenie województwa  wydarzyło się 255 wypadków drogowych. To o 24 mniej niż w ubiegłoroczne wakacje. Mniej było także osób rannych. Ich liczba w stosunku do ubiegłego roku spadła o 33, ale wzrosłą o dwie liczba  ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.
Do tragicznego bilansu wakacji trzeba doliczyć jeszcze 31 topielców. Zapewne w związku z upalnym latem było ich niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Ze statystyk policyjnych wynika, że w wakacje zatrzymano znacznie mniej pijanych kierowców. Było ich tylko 1300, a rok wcześniej prawie 1500.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę