Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Przedspis w Łomży się przedłuży

Dziś w całym kraju miał zakończyć się obchód przedspisowy prowadzony przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010. Nie wszędzie się jednak zakończy. - W Łomży rachmistrzom czas na wprowadzanie danych do systemu wydłużono do jutra do godziny 14.00 - mówi Ewa Kamińska-Gawryluk dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku, który przedspis organizuje. W regionie łomżyńskim czas dłużej mogą pracować jeszcze także rachmistrzowie z Grajewa, reszta albo już zakończyła pracę, ale właśnie kończy.

Odbywający się formalnie od 9. sierpnia do dzisiaj obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym, który zacznie się 1 września miał na celu przede wszystkim zweryfikowanie istnienia gospodarstw rolnych i lokalizacji na mapie ich siedzib oraz siedzib ich właścicieli. Na czas obchodu przedspisowego rachmistrzowie zostali wyposażeni w nowoczesne urządzenie elektroniczne typu hand – held i specjalistyczne oprogramowanie. Niestety nie obyło się bez przeszkód. Zwłaszcza początkowo szwankował system, co wielu rachmistrzom utrudniało rozpoczęcie pracy.
- Były problemy techniczne, ale są miejsca gdzie rachmistrzowie z pracą już się uporali – mówi dyrektor Kamińska-Gawryluk, wykluczając że to właśnie te problemy techniczne sprawiły, że w np. w Łomży rachmistrzowie ze spisem nie wyrobili się na czas. - czasami jest tak, że nie każdy radzi sobie z obsługą urządzeń i systemu - dodaje dyrektor białostockiego GUS.
To ilu danych rachmistrzom w Łomży nie udało się zweryfikować na razie nie wiadomo. Dyrektor Kamińska przyznaje, że prosiła w Łomży aby rachmistrzowie przyspieszyli pracę.
- Mam nadzieję, że do jutra  ze wszystkim się wyrobią – dodaje.

Na siedmiu rachmistrzów, którzy w Łomży będą prowadzili Spis Rolny, czerech to pracownicy Urzędu Miejskiego ratusza. Trzech pozostałych to jeden pracownik szpitala, jeden szkoły, ale nie nauczyciel i jednej pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jak tłumaczył Wawrzyniec Kłosiński z biura prasowego prezydenta Łomży było także dwóch bezrobotnych, ale w trakcie szkolenia zrezygnowali, dlatego w ich miejsce dokooptowano pracowników Urzędu Miejskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę