Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Podlaskie teraz także na monecie

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę kolekcjonerską z herbem województwa podlaskiego. Będzie to dziesiąta moneta kolekcjonerska z serii "Herby województw". Są one wprowadzane do obiegu co miesiąc, począwszy od stycznia 2004 roku, w porządku alfabetycznym nazw województw. Podlaski pieniądz wart jest 2 złote.


Stop z jakiego wykonano monety nazywa się tak: CuAl5Zn5Sn1. Mennica Państwowa na produkcję bilonu z herbem województwa podlaskiego zużyła ponad 7 ton tego metalu. Udało się jej wybić 900 tysięcy sztuk tych monet.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę