niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

ŁKS 1926 Łomża pozostaje w IV lidze. Podlaski ZPN odrzucił wniosek Pomorzanki Sejny...

W czwartek w godzinach przedpołudniowych Zarząd Podlaskiego ZPN spotkał się na nadzwyczajnym posiedzeniu. W jego trakcie rozpatrywano wniosek Pomorzanki Sejny o przywrócenie tej ekipy do składu IV ligi przez powiększenie ligi do 18 zespołów lub wycofanie z niej ŁKS 1926 Łomża. Zarząd tego klubu w bardzo ostrych pismach skierowanych do władz Podlaskiego ZPN, a potem także i PZPN skrytykował decyzje podlaskiej centrali dotyczące przyjęcia ŁKS 1926 Łomża w miejsce ŁKS Łomża.

Jak podaje Podlaski ZPN decyzja w sprawie łomżyńskich klubów była konsultowana z Wydziałem Prawnym PZPN i zgodna nie tylko z prawem związkowym ale także powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Nadto władze związku (PZPN i Podlaskiego ZPN) oburzyła treść listu skierowanego do PZPN, który uznany został za szkalujący i obraźliwy i pełen nieprawdziwych oskarżeń i zarzutów. Opinii władz związku nie zmieniły nadesłane faxem przeprosiny od sejneńskiego czwartoligowca.
Zarząd Podlaskiego ZPN jednogłośnie zadecydował nie powiększać składu ligi z powodu ogromnego zamieszania jakie taka decyzja wywołałaby 10 dni przed startem rozgrywek oraz organizacyjno-finansowych problemów na jaki naraziłoby to pozostałych uczestników rozgrywek. Nadto Podlaski ZPN stanął na stanowisku obrony sportowego wyniku uzyskanego na boisku w czasie całego sezonu, wedle którego Pomorzanka zajęła 14. lokatę, która na zakończenie sezonu była tożsama z degradacją do ligi okręgowej.
Zarząd Podlaskiego ZPN zdecydował się nie karać całego klubu Pomorzanka Sejny z tytułu naruszenia regulaminu dyscyplinarnego PZPN zabraniającego szkalowania i bezpodstawnego oskarżania władz związku. Do organów jurysdykcyjnych Podlaskiego ZPN skierowany został jednak wniosek o zastosowanie sankcji dyscyplinarnych wobec władz klubu.

źródło: podlaskizpn.org


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0