Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

ŁKS 1926 Łomża pozostaje w IV lidze. Podlaski ZPN odrzucił wniosek Pomorzanki Sejny...

W czwartek w godzinach przedpołudniowych Zarząd Podlaskiego ZPN spotkał się na nadzwyczajnym posiedzeniu. W jego trakcie rozpatrywano wniosek Pomorzanki Sejny o przywrócenie tej ekipy do składu IV ligi przez powiększenie ligi do 18 zespołów lub wycofanie z niej ŁKS 1926 Łomża. Zarząd tego klubu w bardzo ostrych pismach skierowanych do władz Podlaskiego ZPN, a potem także i PZPN skrytykował decyzje podlaskiej centrali dotyczące przyjęcia ŁKS 1926 Łomża w miejsce ŁKS Łomża.

Jak podaje Podlaski ZPN decyzja w sprawie łomżyńskich klubów była konsultowana z Wydziałem Prawnym PZPN i zgodna nie tylko z prawem związkowym ale także powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Nadto władze związku (PZPN i Podlaskiego ZPN) oburzyła treść listu skierowanego do PZPN, który uznany został za szkalujący i obraźliwy i pełen nieprawdziwych oskarżeń i zarzutów. Opinii władz związku nie zmieniły nadesłane faxem przeprosiny od sejneńskiego czwartoligowca.
Zarząd Podlaskiego ZPN jednogłośnie zadecydował nie powiększać składu ligi z powodu ogromnego zamieszania jakie taka decyzja wywołałaby 10 dni przed startem rozgrywek oraz organizacyjno-finansowych problemów na jaki naraziłoby to pozostałych uczestników rozgrywek. Nadto Podlaski ZPN stanął na stanowisku obrony sportowego wyniku uzyskanego na boisku w czasie całego sezonu, wedle którego Pomorzanka zajęła 14. lokatę, która na zakończenie sezonu była tożsama z degradacją do ligi okręgowej.
Zarząd Podlaskiego ZPN zdecydował się nie karać całego klubu Pomorzanka Sejny z tytułu naruszenia regulaminu dyscyplinarnego PZPN zabraniającego szkalowania i bezpodstawnego oskarżania władz związku. Do organów jurysdykcyjnych Podlaskiego ZPN skierowany został jednak wniosek o zastosowanie sankcji dyscyplinarnych wobec władz klubu.

źródło: podlaskizpn.org


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę