Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wysokie Maz.: księgowa gimnazjum zdefraudowała 150 tysięcy złotych

Ponad 148 tysięcy złotych "wyprowadziła" z kasy gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem główna księgowa tej szkoły. Aby zgromadzić na prywatnym koncie taką sumę, przywłaszczała niewielkie kwoty przez cztery lata - od 2006 roku - stwierdzili kontrolerzy sprawdzający finanse szkoły z 10 ostatnich lat.

Na ślad sprzeniewierzenia pieniędzy wpadła kontrolerka z Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zwróciła uwagę na brak opisu jednego z przelewów. Okazało się, że księgowa od dłuższego już czasu samowolnie podwyższała przyznane jej kwoty
wynagrodzeń lub przyznawała sama sobie niewielkie sumy ze szkolnego konta.

Prowadząca postępowanie prokuratura rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem postawiła jej zarzut sprzeniewierzenia mienia, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dyscyplinarnie zwolniona z pracy była już księgowa przyznała się do zarzucanych jej czynów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę