Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Régina Le Moigne “ Domy dla dusz zbłąkanych”

Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 w Łomży zaprasza od 27 października do 21 listopada 2004 roku do obejrzenia instalacji przestrzennej złożonej z ponad 1000 miniaturowych "domków', które symbolizują miejsce, gdzie dusze znękanych wojnami i kataklizmami ludzi mogą uzyskać spokój i wyciszenie.

Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 w Łomży zaprasza od 27 października do 21 listopada 2004 roku do obejrzenia instalacji przestrzennej Réginy Le Moigne “ Domy dla dusz zbłąkanych”.
Régina Le Moigne urodziła się w Zwolle, w Holandii. Jest absolwentką Akademii Sztuk Plastycznych w Amersfoort. Od 1970 roku mieszka we Francji. Uprawia ceramikę. Tworzy kompozycje rzeźbiarskie i monumentalne rzeźby oraz wieloelementowe instalacje przestrzenne. Do ich wykonania używa porcelany, raku ( technika wyrobu ceramiki wywodząca się z Japonii ) oraz papieru. Odznaczające się finezją i elegancją prace artystki nasycone są symbolami i aluzjami do świata duchowego.
Za pośrednictwem, złożonej z ponad 1000 miniaturowych elementów, instalacji “Domy dla dusz zbłąkanych” artystka wypowiada się na temat ludzi ginących w wyniku wojen i kataklizmów, zagubionych i opuszczonych - oferując im symboliczne miejsce, gdzie ich dusza uzyska spokój i wyciszenie.

Karolina Skłodowska - kierownik galerii

Oprawa plastyczna wystawy - Antoni Mieczkowski

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę