Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Łomża turystyczna jak nikt inny...

Główne zdjęcie
Inwestycje turystyczne w Łomży: stadion miejski, pływalnia miejska przy ul. Wyszyńskiego (n/z budowa stadionu miejskiego)

Łomża w ubiegłym roku wydała najwięcej pieniędzy na turystykę spośród polskich samorządów. Tak wynika z danych opublikowanych ostatnio przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Daleko w tyle za nami zostały takie potęgi turystyczne jak Sopot, Gdańsk czy Warszawa.

Wydatki samorządów wojewódzkich, powiatowych, miast na prawach powiatu oraz gmin dla działu 630 - „Turystyka" w 2009 r. wyniosły 464,8 mln zł i uległy zwiększeniu w stosunku do roku poprzedniego o 139%. Z danych ministerstwa wynika, że w ubiegłym roku 714 gmin, czyli o 51 gmin więcej niż w 2008 r., wydatkowało pieniądze na turystykę.
Najwięcej według Ministerstwa – tu może być lekkie zaskoczenie – wydała Łomża. Ranking wygraliśmy zarówno w kategorii miast jak i ogólnie. Z podawanych przez MSiT danych wynika, że w 2009 r. Łomża na „Turystykę” wydała powyżej 23 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się gmina gmina Kórnik w województwie wielkopolskim, gdzie było to powyżej 20 mln zł, a dopiero za nim jest Sopot z wydatkami rzędu 10 mln zł, a dalej Iława, Gdańsk, Warszawa, Malbork i Siemiatycze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę