Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Po sobotniej burzy: wielka lipa zagrażała domowi w Śniadowie

Strażacy usuwają jeszcze skutki burzy, która w sobotnie popołudnie przeszła nad gminą Śniadowo. Silny wiatr łamał gałęzie drzew, a czasami i cale drzewa. Tylko w sobotę do nocy strażacy interweniowali blisko 20 razy, a połamane konary drzew z dróg regionu usuwano jeszcze w niedzielę. Natomiast w poniedziałek, przez blisko pięć godzin strażacy ścinali potężną lipę w Śniadowie, którą sobotnia wichura przechyliła na dom grożąc jego zawaleniem.

Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży potężne drzewo, w podstawie mające około 120 cm średnicy, uszkodziło więźbę dachową budynku mieszkalnego i groziło jego całkowitym zawaleniem. Początkowo strażacy do pomocy chcieli ściągnąć duży dźwig, który byłby w stanie unieść drzewo, ostatecznie jednak z tego zrezygnowano. Strażacy z trzech jednostek ze Śniadowa i Łomży piłami spalinowymi odcinali po kawałku lipy odciągając je od zagrożonego domu. W sumie akcja ścinania drzewa, która zaczęła się przed 15. trwała pięć godzin.

Przypomnijmy, to nie jedyny dom uszkodzony przez sobotnią nawałnicę. We wsi Żebry Kolonia  wiatr zawalił szczyt i około 1/3 stropu w budynku gospodarczym. Spadające elementy budynku przygniotły krowę i raniły znajdujące się wewnątrz budynku cielaki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę