Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Stan dróg jest fatalny

Upał niszczy nawierzchnie, ale w wielu miejscach naszego regionu są drogi, których nawierzchnia nie została naprawiona po zimie. Takie problemy mają m.in. kierowcy, którzy chcą przejechać drogą z Łomży do Rutek. W niektórych miejscach na kilkumetrowych odcinkach nie ma asfaltu - jedzie się po żwirowej nawierzchni.

"Droga jest jak szwajcarski ser, pełno dziur, poobrywane pobocze. Jadący przede mną samochód urwał misę olejową" - mówi jeden z kierowców.

Kilka miesięcy temu dyrektor Józef Sulima z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku zapewniał, że naprawa nawierzchni zajmie kilka tygodni. Sprawa ciągnie się tak długo ze względu na procedurę przetargową i wykonawców, którzy chcą za naprawę nawierzchni zbyt duże pieniądze.

"Zgłosił się wykonawca, który przekraczał nas kosztorys inwestorski o 40%. Nie miałem odwagi aż tyle przepłacać. Postanowiliśmy więc ten przetarg unieważnić. Natomiast w drugim - propozycje przekraczały budżet aż o 50%" - wyjaśnia Sulima.

Trzeci przetarg zostanie rozstrzygnięty do końca lipca. Jeżeli umowa zostanie podpisana, remont na trasie z Rutek do Łomży może się rozpocząć na początku sierpnia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę