Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Prezydent ignoruje... (?)

Prezydent Miasta ignoruje wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców wnioski, dotyczące poprawy bezpieczeństwa na ulicy Poznańskiej i Kraska – twierdzi Rada Osiedla nr 10. i po raz kolejny, tym razem w formie ponaglenia przypomina je Jerzemu Brzezińskiemu. Mieszkańcy osiedla od dwóch lat bezskutecznie domagają się przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa, m.in. poprzez budowę azylu dla pieszych, na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kraska koło Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.

„Ponaglenie” do prezydenta Brzezińskiego Rada Osiedla nr 10 wysłała – jak tłumaczy - wykonując uchwały Zebrania Mieszkańców, które odbyło się w dniu 16.06.2010 roku. Podczas spotkania w którym uczestniczyło także troje miejskich radnych, po raz kolejny podnoszono kwestie bezpieczeństwa na tych drogach. Aby nie być gołosłownym osiedlowi samorządowcy do swojego pisma załączają kserokopie dotychczasowej korespondencji prowadzonej z ratuszem w sprawie ulicy Poznańskiej, w tym także wysłane przed dwoma laty do prezydenta Brzezińskiego pismo podpisane przez ówczesnego pierwszego zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Łomży Roberta Częścika z prośbą o rozważenie możliwości dokonania zmian w organizacji ruchu o jakie postulują mieszkańcy.
„Zaproponowane rozwiązanie spowolni i skanalizuje ruch pojazdów na wymienionym skrzyżowaniu a tym samym umożliwi osobom pieszym swobodne, a przede wszystkim bezpieczne przechodzenie przez jezdnię” - pisał w czerwcu 2008 roku do prezydenta Łomży mł. insp. Robert Częścik.
Niestety mimo tego wystąpienia, a także udzielanej wówczas zapowiedzi zastępcy prezydenta Marcina Sroczyńskiego, że „w najbliższym czasie podejmiemy odpowiednie decyzje, które pomogą pomóc rozwiązać, przynajmniej częściowo problemy Mieszkańców ul. Poznańskiej i ul. Kraski” w ciągu dwóch lat prezydent nie podjął żadnych działań.
Mieszkańcy domagają się także ustawienia znaku zakazu wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 10 ton w ul. Kraska i znaku zakazu postoju i zatrzymywania się przy wjeździe w nią z ulicy Poznańskiej. Jak podają o takie rozwiązania także bezskutecznie wnioskują od jesieni ubiegłego roku.
- Po wybudowaniu przez Wójta Gminy Łomża drogi do Konarzyc (przedłużenie ul. Kraska), tą ulicą masowo jeżdżą samochody tranzytowe TIR (kierowcy skracają drogę omijając przejazd kolejowy i skrzyżowanie ulicy Poznańskiej z Al.  Legionów) – czytamy w piśmie wysłanym przez Radę Osiedla do prezydenta miasta.
W ponagleniu przypominają także o obiecanych mieszkańcom bloków przy ul. Poznańskiej 119B i 119C ekranów zapobiegających przenikaniu nadmiernego hałasu z ulicy i informują o szybko   pogarszającym się stanie nowo wybudowanej drogi ul. Poznańskiej na całej długości, od ronda (skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego) do ronda przy ZPS „PEPEES" są w związku z poprowadzonym tędy ruchem Tirów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę