poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura chce odwołać się ws. podżegania do zabójstwa w Kolnie

Prokuratura zamierza odwołać się od wczorajszego wyroku łomżyńskiego sądu. Ten umorzył postępowanie dotyczące nakłaniania do zabójstwa teściów przez Marka W. z Kolna. W innym procesie mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo żony, która zaginęła 10 lat temu.

Prokuratura chciała dla oskarżonego 10 lat więzienia, jako kary łącznej nie tylko za zarzut usiłowania podżegania do zabójstwa teściów, ale także za handel narkotykami. Sąd w Łomży skazał Marka W. na 3 lata więzienia za przestępstwa narkotykowe, sprawę podżegania umarzając.

Szef Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Tadeusz Marek poinformował, że oskarżyciel wystąpi do sądu o uzasadnienie wyroku na piśmie. "Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że będziemy się odwoływać, by poddać orzeczenie kontroli sądu apelacyjnego" - powiedział Marek.

Sprawa nakłaniania do zabójstwa teściów wyszła na jaw przy okazji policyjnej akcji dotyczącej handlu narkotykami. Właśnie podczas tej akcji, nie podejrzewając, że pod dostawców narkotyków podszywają się policjanci, Marek W. miał im złożyć propozycję zabójstwa teściów. Sąd w Łomży ten wątek jednak umorzył , uznając że mężczyzna w pewnej chwili odstąpił od tych planów.

Sprawa podżegania do zabójstwa związana jest ze zniknięciem w tajemniczych okolicznościach w 2000 roku 26-letniej mieszkanki Kolna, matki dwójki dzieci. Rodzina kobiety jest przekonana, że doszło do zabójstwa, a sprawcą jest jej mąż.
Dotąd jednak nie udało się odnaleźć zwłok, nie natrafiono też na żadne informacje pozwalające stwierdzić, że kobieta wciąż żyje. Proces w tej sprawie trwa przed sądem w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0